HUOM! Kurssipäivät ja kellonajat: perjantaisin 4.10., 11.10., 18.10. ja 25.10 klo 19-21 Rydöntiellä Vainuvoiman tiloissa ja lauantait 9.11. ja 16.11. klo 12:30-13:30 ulkona Turku/Raisio.
Kurssi soveltuu erityisen hyvin ympäristöön, ihmisiin tai toisiin koiriin voimakkaasti reagoiville koirille.
Kurssilla harjoitellaan vuorovaikutustaitoja sekä selviytymistrategioita hankaliin tilanteisiin reaktiivisen koiran tarpeet huomioiden.
Kurssilla harjoitellaan yksi koira kerrallaan, muiden odottaessa vuoroaan autossa.
Kurssiin sisältyy kirjallinen materiaali, joka lähetetään sähköpostitse viikkoa ennen kurssin alkua. Viikkoa ennen kurssin alkua lähetetään sähköpostitse myös esitietolomake, jonka palautus täydennettynä 2.10. mennessä. Kurssilla mahdollisuus myös whatsappryhmän tukeen kurssikertojen välillä.
Kurssilla reilusti aikaa keskustelulle, treenamiseen, sekä aikaa palautumiseen myös harjoitusten välillä.
Ei pohjataitovaatimuksia.
Ryhmässä max 4 koiraa.
Koirakoulun alueella ei muita, kuin kurssilla olevat koirat kurssin aikana.
Kun saavutte paikalle, tulkaa ensin sisälle ilman koiraa.
Tulen teitä ovelle vastaan.